Płótno ścierne - arkusze

Poradnik: Wybór optymalnego płótna ściernego

W asortymencie delmet.pl znajdują się arkusze płótna ściernego, które są nieodzownym elementem w procesie obróbki różnego rodzaju materiałów. Wybór odpowiedniego produktu jest kluczowy dla jakości i efektywności pracy.

Rodzaj materiału do obróbki

Zakup arkusza ściernego powinien zawsze poprzedzać analiza rodzaju materiału, który ma być obrabiany. Stal, aluminium, drewno czy tworzywa sztuczne - każdy z tych materiałów może wymagać innego rodzaju płótna ściernego.

Wybór ziarna

Elektrokorund to popularny i wszechstronny materiał ścierający, ale mogą być też inne opcje, jak np. korund cyrkonowy dla bardziej wymagających zastosowań. Ważne jest, aby ziarno było dopasowane do obrabianego materiału.

Granulacja ziarna

Granulacja ziarna jest kluczowa w zależności od etapu szlifowania. Dla szlifowania wstępnego wybieramy grubszą granulację (np. P16 do P80), dla dokładnego i końcowego – drobniejszą (np. P180 do P600).

Podłoże arkusza ściernego

Podłoże arkusza ściernego również ma znaczenie. Ciężkie płótno X jest bardziej odporne, ale mniej elastyczne. Lekkie płótno J czy JF jest bardziej elastyczne i nadaje się do profilowanych powierzchni.

Format arkusza

Rozmiar arkusza musi być dostosowany do narzędzia, na którym będzie używany oraz do wielkości powierzchni, którą zamierzamy szlifować.

Właściwości płótna ściernego

Arkusze płótna ściernego są wytrzymałe, odporne na działanie wysokich temperatur oraz zapewniają wysoką jakość obróbki. Wysoka jakość wykonania gwarantuje długą żywotność produktu.

Marka Limit

Arkusze płótna ściernego marki Limit to gwarancja najwyższej jakości. Produkty tej marki są wytrzymałe, odporne na działanie wysokich temperatur oraz zapewniają wysoką jakość obróbki.