Akcesoria do bram skrzydłowych, dwuskrzydłowych

Właściwie zabezpieczona brama jest w stanie uniknąć wielu usterek i awarii, które bywają kosztowne do usunięcia i czasochłonne. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, aby koniecznie wyposażyć się w podstawowe akcesoria do bram skrzydłowych – wśród których nóżki blokujące (stopki) oraz odbojniki i pokrewne do nich przytrzymywacze, to elementy absolutnie wiodące. Trudno wyobrazić sobie bezpieczne otwieranie dwuskrzydłowych bram bez odpowiedniego przytrzymywacza lub nóżki blokującej, gdyż nawet niewielki podmuch wiatru byłby w stanie sprawić uszkodzenie skrzydła bramy albo całkowite jego przekrzywienie od montowanej płaszczyzny. Jednym z powodów, dla których po latach użytkowania bramy skrzydłowej dochodzi do jej wykrzywienia i niewłaściwej pracy, jest właśnie brak odpowiednich narzędzi blokujących bramę w odpowiedniej pozycji. W niniejszej kategorii znaleźć można wszystkie niezbędne na co dzień akcesoria do bram skrzydłowych.

Właściwa praca i pozycja bramy skrzydłowej

Aby brama skrzydłowa mogła prawidłowo działać przez lata – musi być nie tylko regularnie czyszczona, serwisowana i smarowana. Bardzo ważne jest także dbanie o właściwą pozycję i położenie – zwłaszcza krańcowe – poszczególnych elementów wyposażenia. Te absolutnie niezbędne elementy to chociażby odboje krańcowe – zakopane w podłożu stanowią miejsce, w którym skrzydło bramy ostatecznie się zatrzyma w pozycji w pełni zamkniętej. Niewłaściwie zamontowany lub zbyt mały odbój może prowadzić do przeskakiwania bramy na drugą stronę i do pracy siłownika poza swoim przeznaczonym zakresem. Dlatego właśnie oferujemy wyłącznie sprawdzone i jakościowe akcesoria do bram skrzydłowych, aby nasi klienci mogli dopasować wysokość, szerokość, rozmiar czy materiał wykonania danego elementu do swoich unikalnych potrzeb.

Akcesoria do bram skrzydłowych – względy bezpieczeństwa

Bardzo ważne są względy bezpieczeństwa, gdyż w przypadku bram dwuskrzydłowych mowa jest o bardzo dużej masie własnej takiej konstrukcji elementy wyposażenia takie jak przytrzymywacze oraz odboje mają za zadanie uchronić użytkownika przed nagłym zatrzaśnięciem się bramy w najmniej oczekiwanym momencie. Aby być w pełni zadowolonym z zakupu na naszej stronie – warto dokonać najpierw pomiaru wysokości i szerokości skrzydła bramy, gdyż dopiero na tej podstawie dopasować można właściwą długość przytrzymywacza (stopki) do skrzydła.