Akcesoria do bram

Okucia bramowe to okucia służące do mocowania bramy do słupka. Występują w różnych stylach i materiałach, w tym ze stali, mosiądzu, aluminium i plastiku. Najpopularniejszymi rodzajami okuć bramowych są zawiasy, zatrzaski i klamki. Zawiasy służą do mocowania bramy do słupka, natomiast zatrzaski i uchwyty służą do zabezpieczenia bramy w stanie zamkniętym. Okucia do bram są dostępne w różnych rozmiarach i wykończeniach, aby dopasować je do stylu Twojej bramy.

Zawiasy do drzwi to elementy metalowe ( lub z innego typu materiału ), które służą do mocowania drzwi do ramy lub innych drzwi. Pozwalają na płynne otwieranie i zamykanie drzwi. Typowe zawiasy drzwiowe obejmują zawiasy czołowe, zawiasy pasowe- bramowe, zawiasy obrotowe i zawiasy zintegrowane z samozamykaczem.

Okucia stosowane w drzwiach, takie jak zamki, klamki, zawiasy i inne elementy, określane są jako okucia do drzwi. Okucia do drzwi służą do zabezpieczania, otwierania i zamykania drzwi, a także do zapewniania dekoracyjnych akcentów w pomieszczeniu. Typowe rodzaje okuć do drzwi obejmują zamki, klamki, zawiasy, gałki, dźwignie i zasuwki.