Odbojniki do bram przesuwnych

Konstrukcja bramy przesuwnej musi być wyposażona w dodatkowe akcesoria, by móc ją komfortowo eksploatować. Odbojniki do bram przesuwnych są jednym z nich. W naszej ofercie mamy wszystko to, co jest niezbędne do zamontowania bramy przesuwnej, a w tym odbojniki w różnych wariantach. Jest to element dość prosty, choć intensywnie eksploatowany, a brak wystarczającej solidności może skutkować szybkim zniszczeniem. Dlatego też na nasz asortyment składają się tylko odbojniki do bram przesuwnych pochodzące od sprawdzonych producentów.

Po co montować odbojniki?

Sam odbojnik odpowiada za to, by konstrukcja bramy przesuwnej nie stykała się bezpośrednie z konstrukcją, na której jest posadowiona lub z ogranicznikami będącymi elementem konstrukcji. Wszystkie odbojniki są wykończone gumową nasadą, która amortyzuje uderzenie bramy i sprawia, że zarówno sama brama nie ulega porysowaniu lub wgnieceniu, jak i elementy konstrukcji nie są naruszane mechanicznie. Dodatkowo odbojnik sprawia, że ewentualne uderzenie bramy w ogranicznik nie generuje hałasu, który bez zastosowania tego elementu byłby bardzo duży i na dłuższą metę dość uciążliwy.

Odbojniki do bram przesuwnych – jakość przede wszystkim

Dostępne w naszym sklepie odbojniki wykonywane są z grubej blachy, która zapewnia trwałość przez wiele lat intensywnej eksploatacji, oraz skutecznie chroni bramę i elementy konstrukcyjne przed zniszczeniem. Ponadto stosowana guma na odbojnikach jest na tyle solidna, że nie ulega szybkiemu wyrobieniu, co jest bardzo istotne.