Produkty marki Klingspor

Klingspor

Klingspor - światowy lider w produkcji wyrobów ściernych

Klingspor, to czołowy światowy producent wyrobów ściernych, który swoją działalnością na przestrzeni ponad 100 lat, znacząco wpłynął na rozwój technologii obróbki metali. Wśród rewolucyjnych rozwiązań firmy znaleźć można szybkoobrotowe tarcze do szlifowania Kronenflex oraz ściernice listkowe talerzowe SMT.

Historia i wynalazki Klingspor

Firma Klingspor powstała pod koniec XIX wieku, kiedy Johann Klingspor otworzył fabrykę produkującą materiały ścierne, takie jak papier ścierny i płótno szmerglowe. Innowacyjność i przedsiębiorczość założycieli firmy przyczyniła się do intensywnego rozwoju przedsiębiorstwa, które za pomocą własnych wynalazków, takich jak wodoodporny papier ścierny czy ściernica listkowa talerzowa, budowało swoją pozycję na rynku światowym. W 1961 r. Carl Klingspor, jeden z założycieli, został uhonorowany Medalem Diesla, zwanym Oscarem dla wynalazców. Dziś Klingspor należy do pięciu największych producentów materiałów ściernych na świecie, oferując w swoim portfolio ponad 50 000 produktów.

Obecność Klingspor na rynku polskim

W Polsce Klingspor posiada dwa zakłady produkcyjne, zlokalizowane w Bielsku-Białej oraz w Kozach. Zakład w Kozach jest miejscem produkcji światowej sławy tarcz szlifierskich Kronenflex, natomiast bielski oddział zajmuje się produkcją nasypowych narzędzi ściernych. Poza tym, to właśnie tam mieści się centrum logistyczne obsługujące Europę Wschodnią. Produkty marki Klingspor dostępne są w Polsce poprzez sieć hurtowni przedstawicielskich, do których należy również nasza firma, Delta Czartoszewski i Czarnek. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży artykułów ściernych, oraz stały, bezpośredni kontakt z firmą Klingspor, pozwalają nam na udzielenie fachowej pomocy przy doborze i użytkowaniu narzędzi i materiałów ściernych.