Odstąpienie od umowy w 14 dni dla konsumentów (osób fizycznych)

Jeśli dokonałeś zakupu w naszym sklepie internetowym, zgodnie z obowiązującymi przepisami masz prawo odstąpić od umowy bez podawania przyczyny, w ciągu 14 dni od daty otrzymania towaru. Z prawa odstąpienia od umowy może skorzystać każdy konsument, wysyłając do nas stosowne oświadczenie.

W rozumieniu art. 22[1] Kodeksu cywilnego:

Za konsumenta uważa się osobę fizyczną dokonującą z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.

Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje konsumentowi w przypadkach wymienionych w art. 38 pkt 1 – 13 ustawy o prawach konsumenta, tj. w szczególności w przypadku umowy:

  • w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia;
  • w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
  • w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami;
  • w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.

JAK ZŁOŻYĆ OŚWIADCZENIE?

Możesz to zrobić na kilka sposobów:

Wysyłając oświadczenie drogą pocztową na adres:

DELMET Senftleben S.K.A.
ul. Leśna 1
64-100 Leszno

Wzór formularza znajdziesz tutaj

Jeśli zarejestrowałeś konto w naszym sklepie możesz wygenerować formularz zwrotu automatycznie. 

Zaloguj się na swoje konto, wejdź w historię zamówień. Kliknij w zamówienie, z którego chcesz zwrócić produkty. Zaznacz odpowiednie produkty i kliknij w przycisk "żądanie zwrotu". Zostaniesz przeniesiony na stronę zwrotów, gdzie pobierzesz formularz gotowy do wydruku.

Wysyłając wiadomość e-mail na adres kontakt@hurtowniadelmet.pl

Jeżeli zdecydujesz się na złożenie oświadczenia drogą elektroniczną, poinformujemy Cię o przyjęciu zgłoszenia niezwłocznie po jego otrzymaniu za pośrednictwem poczty elektronicznej.

ZWROT TOWARU

Zwracany towar należy odesłać lub przekazać na adres

DELMET Senftleben S.K.A.
ul. Leśna 1
64-100 Leszno

maksymalnie w ciągu 14 dni od dnia poinformowania nas o odstąpieniu od umowy. Termin jest zachowany, jeśli odeślesz towar przed upływem 14 dni. W związku z odstąpieniem od umowy, koszty odesłania towaru ponosi kupujący

ZWROT ŚRODKÓW

W przypadku odstąpienia od umowy, zwrócimy Ci wszystkie otrzymane od Ciebie płatności (w tym koszty dostawy) maksymalnie w ciągu 14 dni od daty poinformowania nas o Twojej decyzji dotyczącej odstąpienia od umowy. Zwrot środków otrzymasz takim samym sposobem płatności, jakim dokonałeś opłaty za złożone zamówienie, chyba, że jednoznacznie wyrazisz zgodę na alternatywną formę dokonania zwrotu. W każdym przypadku nie ponosisz żadnych opłat z tytułu otrzymania środków. Zastrzegamy sobie prawo do wstrzymania zwrotu płatności do czasu otrzymania zwracanego towaru lub do czasu dostarczenia dowodu odesłania – w zależności, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Odstąpienie od umowy dla klientów biznesowych (przedsiębiorstw)

Możliwość odstąpienia od umowy dla przedsiębiorców ustalamy indywidualnie z każdym klientem. Skontaktuj się z nami przed złożeniem zamówienia.